Ketenproces uitwisselen deelnemergegevens HO

Uit ROSA Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Ketenproces
Ketenproces.png
NaamKetenproces uitwisselen deelnemergegevens HO
BeschrijvingHet uitwisselen van deelnemergegevens bij instellingen en DUO.
TypeSecundair
SectorHO, Sectoronafhankelijk
NORA RaamwerkProcessen
Bestaat uitKetenproces aanmelden HO, Ketenproces inschrijven HO

Het ketenproces inschrijven en registreren deelnemergevens omvat de gewenste situatie voor het huidige 'BRON proces". Binnen het ketenproces worden deelnemergegevens uitgewisseld tussen een instelling en de DUO. Dit kan rechtstreeks of via een schakelpunt (zoals Studielink). Bij wijze van voorbeeld wordt uitgewerkt hoe de gegevensuitwisseling plaatsvindt wanneer gebruik wordt gemaakt van Studielink.

Er zijn 4 gebeurtenissen die aanleiding geven tot gegevensuitwisseling: - De student meldt zich aan - De student schrijft zich in - De student behaalt een graad - De student schrijft zich uit

Elk van deze gebeurtenissen is de aanleiding voor het starten van een ketenproces, dat sectorspecifiek wordt ingevuld. Het ketenproces uitwisselen deelnemergegevens HO bestaat uit 4 deelprocessen: ketenproces aanmelden HO, ketenproces inschrijven HO, ketenproces examineren HO en ketenproces uitschrijven HO. Bij deze 4 ketenprocessen wordt de relatie met de bedrijfsprocessen gelegd. Bij elk bedrijfsproces wordt aangegeven welke organisatie verantwoordelijk is (Instelling, Studielink of DUO). Hieronder wordt per ketenproces een processchema getoond.

Ketenproces aanmelden HO Hieronder staat het proces beschreven voor het aanmelden van een student. De student meldt zich centraal aan bij Studielink. Studielink geeft de gegevens door aan de instelling. Een buitenlandse student meldt zich aan bij de instelling. Wanneer een student moet loten geeft Studielink de aanmeld gegevens door aan de DUO. Het resultaat van de loting wordt door de DUO via Studielink doorgegeven aan de instelling.

Aanmelden HO.jpg.png


Ketenproces inschrijven HO Hieronder staat het proces beschreven voor het inschrijven van een student. De student schrijft zich in bij de instelling. De inschrijfgegevens worden via Studielink doorgegeven aan de DUO. De vooropleiding gegevens en de bekostiging status worden door de DUO via Studielink doorgegeven aan de instelling.

Inschrijven ho.jpg


Ketenproces examineren HO Hieronder staat het proces beschreven voor het behalen van een graad. Wanneer een student een graad behaalt geeft de instelling de diplomagegevens via Studielink door aan de DUO.


Behalen graad ho.png


Ketenproces uitschrijven HO Hieronder staat het proces beschreven voor uitschrijven. Wanneer een student uitschrijft geeft de instelling de uitschrijving via Studielink door aan de DUO.


Uitschrijven ho.jpg

Persoonlijke instellingen
Naamruimten
Varianten
Handelingen
Hoofdscherm ROSA 2.0
Overzichten
Contentmanagement
Functioneel beheer
Hulpmiddelen